17 Apr, 2021

V Cerkvi na Slovenskem bo od 18. do 25. aprila potekal Teden molitve za duhovne poklice z naslovom Pripadaj, išči in se odloči! Geslo letošnjega tedna molitve za duhovne poklice izziva tako molivce za nove duhovne poklice kot tudi tiste, ki jih Bog kliče v duhovni poklic. Velika pozornost je usmerjena na skupnost kristjanov, na občestvo. To pomeni, da problematika duhovnih poklicev zadeva tako posameznega kristjana kot družine, duhovnike in škofe. Vsi smo v istem poslanstvu in tudi skrbi za nove duhovne poklice. Vabljeni k sveti maši med tednom, da bomo skupaj molili za nove duhovnem poklice, ki so tako v Sloveniji kot po svetu pereč problem.

K nebeškemu očetu je odšel član ŽPS sveta Janko Drev iz Drešinje vasi. Pogreb pokojnega bo v torek v ožjem družinskem krogu. Domači sveče in cvetje odklanjajo v korist cerkve. Pokojnega Jankota priporočamo v molitev.

Z veroukom v živo bomo začeli po prvomajskih praznikih. Do takrat verouk ostaja na daljavo.

Vabljeni k maši v večjem številu med tednom in ob nedeljah. Upoštevajmo ukrepe: nošenje maske, razkuževanje rok in razdaljo 1,5 m.