Osebje

župnik in rektor bazilike

God: 24. junij
Rojen: 30.06.1954 v Celju

Vstopil v dominikanski red: 28. 09. 1973; večne zaobljube: 18. 04.1982; mašniško posvečenje v Zagrebu 27. 06. 1982. Službovanja: od 1982-1990, duhovni pomočnik v Žalcu; od 1990-2000, kaplan v Petrovčah; od 2000, župnik v Petrovčah in duhovni vodja Dekanijske karitas Petrovče. Dodatni naslovi: 1982 magisterij iz teologije v Fribourgu v Švici, predsednik in vodja športnega društva slovenskih duhovnikov (Pax); od 1991-2004 soustanovitelj in direktor založbe Znamenje in glavni urednik revije “Znamenje” (revija za teološka, družbena in kulturna vprašanja); od 1993-2000 predsednik Kulturnega društva Petrovče; od 2004 predsednik društva “Znamenje”; vodja Dekanijske karitas Petrovče.

Klavdija

Klavdija Seražin

tajnica župnijskega pastoralnega sveta
elvira

Elvira Selič Krošel

predstavnica Karitasa
srecko

Srečko Klepej

zakristan
zlatko

Zlatko Kerčmar

zakristan
stanka

Stanka Hojnik

predstavnica bralcev in vodja krasilcev
katja1

Katja Pečovnik

katehistinja

Helena Stepišnik

predstavnica svetopisemske in zakonske skupine

Svetopisemska skupina se dobiva vsak drugi petek v mesecu v Dominikovem domu po večerni sveti maši.

Vljudno Vabljeni, da se jim pridružite.

Monika

Monika Jelen

predstavnica mladinske skupine in ministrantov

Mladinska skupina se dobiva vsak drugi petek zvečer v mesecu. Med seboj se družimo in pogovarjamo o življenjskih tematikah, katere zanimajo mlade, obravnavamo pa tudi pereče aktualne teme v verski skupnosti ali izven nje. Mlade spodbujamo pri organizaciji ORATORIJA. Vso mladino iz Petrovč in bližnje okolice vabimo na naša čudovita srečanja.

Ministranti se srečujemo načeloma vsako drugo soboto dopoldan v mesecu. Srečanje je namenjeno družbi, igri in obnovi znanja strežnikov. Otroci, ki želijo duhovniku pomagati pri sveti maši, vljudno vabljeni.

marta

Marta Strahovnik

organistka in zborovodkinja mešanega pevskega zbora

Mešani pevski zbor šteje 25 pevcev. Pevske vaje imajo vsak četrtek. Poleti ob 20.00 uri (v zimskem času ob 19.00 uri).

Zinka Kerčmar

predstavnica molitvene skupine

Molitvena skupina se dobiva vsak prvi petek v mesecu v Dominikovem domu po večerni sveti maši.

tina_s

Tina Strahovnik

organistka in flavtistka

Matic Turnšek

organist
felicitas

sr. Felicitas Ogechukwu Nwabueze (Nigerija)

katehistinja
ministranti1

Ministranti

Župnija Petrovče ima 15 ministrantov.