5 Okt, 2024

Danes je 27. nedelja med letom in začetek tedna za življenje. Metka Klevišar je zapisala: »Vsi radi živimo, čeprav se tega pogosto niti ne zavedamo in se šele takrat, ko je življenje ogroženo ali se nam izteka, zavemo, kako smo navezani nanj. Eno samo življenje imamo in je neponovljivo. Zato ga spoštujmo, ker je dragoceno v vsakem trenutku, takšno kot je, od spočetja do naravnega konca«.

Hvala vam za vaš dar za potrebe naše župnije.

Danes popoldan ob treh je zaobljubljeno romanje župnije Šempeter k Petrovški Mariji.

Od ponedeljka bodo večerne maše ob 18. uri v Dominikovi kapeli.

Smo v mesecu oktobru, ki je posvečen molitvi rožnega venca. Ves mesec oktober je dvajset minut pred večerno in jutranjo mašo molitev rožnega venca za mir v svetu.

V ponedeljek je praznik Rožnovenske Matere v Božje.

Lepo vabljeni k maši in k molitvi rožnega venca!

V soboto je god Maksimilijana Celjskega in našega škofa.

Slovenska karitas zbira sredstva ob katastrofalnih poplavah v Srednji Evropi. Spomnimo se kako je bilo pri nas lani avgusta in pomagajmo prizadetim. Na mizici pod korom so položnice v ta namen.

Prihodnjo nedeljo bo nabirka za pomoč poplavljenim v Srednji Evropi in BIH.