26 Sep, 2021

Mesec september je poleg začetka šolskega in pastoralnega leta zaznamovan tudi z velikim slovenskim svetnikom bl. Antonom Martinom Slomškom. V petek, 24. septembra smo obhajali njegov god, ko se spominjamo njegovega smrtnega dne oz. rojstnega dne za nebesa.
Jutri (danes) je Slomškova nedelja. Letos jo bomo slovesno obhajali pri Sv. Jožefu v Celju, kjer bo ob 15. uri molitvena ura, ob 16. uri pa sveta maša, ki jo bo ob somaševanju duhovnikov daroval upokojeni ljubljanski nadškof in metropolit dr. Anton Stres. Lepo vabljeni!
Hvala Maji Friedrich iz Levca za krašenje cerkve v mesecu septembru. V mesecu oktobru sta za krašenje na vrsti Vikica Hrustl in Katarina Antloga iz Arje vasi.
Prihodnja nedelja je rožnovenska nedelja, ko se spominjamo kako je Marija izročila sv. Dominiku v roke rožni venec in mu naročila naj ga širi med ljudi. V mesecu oktobru bo dvajset minut pred mašo molitev rožnega venca. Poživimo to molitev tudi mi v svojih družinah in občestvih!
Na rožnovensko nedeljo, ob 15. uri imajo k nam zaobljubljeno romanje župljani iz župnije Šempeter v Savinjski dolini.