9 Mar, 2024

Danes mineva 81 let od smrti božjega služabnika, duhovnika Izidorja Završnika, ki je v streljanju talcev v mariborskih zaporih daroval svoje življenje iz ljubezni do bližnjega, ko je stopil iz vrste namesto mladega fanta. Danes ob 15. uri bo v župnijski cerkvi na Gomilskem križev pot in sveta maša ob 81. obletnici njegove smrti s prošnjo za potrditev njegovega svetništva. Mašo bo daroval celjski škof. Dr. Maksimilijan Matjaž. Lepo vabljeni!

V petek, ob 16. uri so vaje za vse ministrante v cerkvi.

Vabimo nove ministrante k ministriranju!

V petek, 15. marca, ob 17.30 je križev pot, ki ga bo vodila zakonska skupina!

Krajevna skupnost Petrovče vabi v soboto, 16. marca na čistilno akcijo, ki bo potekala od 9. do 12. ure. Za uspešno organizacijo vas prosimo za obvezno prijavo. Udeležbo je potrebno sporočiti najkasneje do srede, do 16. ure g. Milanu Beloševiču, tajniku KS Petrovče.

V soboto, 16. marca, ob 16. uri bo v župnišču duhovna obnova za vse člane ŽPS-a, pevce, člane skupin in vse ostale sodelavce v naši župniji. Tema duhovne obnove bo: Živimo le enkrat! Premisli zakaj živiš in za kaj živiš! Duhovno obnovo bo vodil g. dekan Srečko Hren. Lepo vabljeni!

Prihodnjo nedeljo ob 10. uri je družinska maša in začetek tedna družine. Pri maši pojejo in sodelujejo otroci, ki se bodo staršem zahvalili za življenje.

Župnija Petrovče vabi na župnijsko romanje v Firence in Sieno 11. in 12. maja. Cena po osebi je 190 EUR. Vsi, ki se želite udeležiti našega romanja prosimo, da se čimprej prijavite v zakristiji ali v župnišču. Prijave sprejemamo do zasedenosti mest.

Skavti pripravljajo križev pot na Goro Oljko za mlade. Križev pot bo v soboto, 23. marca. Zbiranje bo na parkirišču pod Vimperkom, ob 9.00 uri.

Datum letošnjega oratorija je od 1. 7. do 5.7.