16 Maj, 2021

Slovenski škofje so sklenili, da je od 14. maja 2021 dovoljeno zborovsko in ljudsko petje pri bogoslužju pod pogojem, da imajo vsi pevci maske in med seboj ohranjajo razdaljo 1,5 metra, razen med člani skupnega gospodinjstva.

Novi ukrepi določajo, da je lahko v cerkvah zasedeno 50 % sedišč, kar pomeni, da je vsaka druga klop zaprta. Še vedno mora biti v cerkvah med verniki oz. družinami 1,5 metra razdalje.

Podeljevanje zakramentov sv. krsta in krščanskega zakona je dovoljeno.

Škofije pripravljajo navodila za obhajanje prvih svetih obhajil in svetih birm.

Obisk šmarnic je letos zelo slab. Otroke, ki obiskujejo verouk vabimo k obisku šmarnic, ki so ob ponedeljkih, sredah, petkih in sobotah, ob 19. uri v cerkvi.

Šmarnično branje vsak dan predvajamo tudi na Youtubu in Faceboku.

V četrtek bo maša ob 8. uri v cerkvi. K maši bodo prišli romarji na zaobljubljeno romanje župljani iz Galicije.

Ob nedeljah pri deseti maši je priložnost za sveto spoved. Kdor pa želi opraviti pogovorno spoved lahko pride pol ure pred deseto mašo v Dominikovo kapelo. Gospod Tone bo za spoved na voljo vsako nedeljo ob pol desetih v Dominikovi kapeli, med deseto mašo pa v spovednici.