10 Apr, 2021
DAR ZA CERKEV
  • 0€

Spoštovani!

Cerkev živi od darov vernih.

• Darove za župnijo, ki se nabirajo ob nedeljskih nabirkah v cerkvi ali jih ljudje posebej darujejo ob raznih priložnostih. Ta sredstva se porabijo za:
    – pastoralno delovanje župnije (honorarji za sodelavce, oprema in vzdrževanje prostorov za pastoralo, financiranje pastoralnih programov, …)
    – vzdrževanje stavb in sredstev, ki jih potrebuje župnija za delovanje
    – plačevanje rednih računov (ogrevanje, elektrika, komunala, …)
    – sredstva za bivanje duhovnika

• Darove za župnijo Petrovče lahko nakažete na
      TRR: KBMA SI56 0400 1004 6524 584
  • Darovi za Karitas in drugo dobrodelno delovanje župnije
    • Darove za Karitas Petrovče lahko nakažete na
      TRR: KBMA SI56 0400 1004 6521 868
  • Darovi za škofijo ali Cerkev po svetu (ti darovi se darujejo ob nekaterih posebnih nabirkah):
    – kvaterne nedelje
    – nabirka za misijone, Karitas, MIVA, božji grob, …
  • Darovi za duhovnika:
    – dar za sveto mašo
    – dar ob pogrebu in poroki
    – prostovoljni darovi ob prejemu zakramentov in drugi prostovoljni darovi za duhovnika in materialni darovi (hrana, …)
    (to je edini vir dohodkov oz. plača duhovnika) – nedeljska nabirka v cerkvi ni namenjena duhovniku, ampak so to sredstva župnije. Po cerkvenem pravu morajo biti cerkvena sredstva (finance župnije) in sredstva duhovnika strogo ločena.
  • VSEM SE ISKRENO ZAHVALJUJEMO ZA VAŠE DAROVE, S KATERIMI LAHKO CERKEV DELUJE IN OZNANJA EVANGELIJ. TAKO ZA FINANČNE KOT TUDI MATERIALNE, V OBLIKI HRANE ALI DRUGIH DAROV. BOG POVRNI!
  • Izvedba projektov v času epidemije:
  • Da smo pravilno informirani je potrebno povedati, da nam duhovnikom polovico prispevkov za zdravstveno zavarovanje in pokojnino krije državni proračun, drugo polovico plačamo sami. Škofija ne prispeva za duhovnike nič, razen za duhovnike v finančni stiski. Za to je oblikovan poseben sklad na škofiji, v katerega prispevamo vsi duhovniki, ki to zmoremo. Iskreno je treba povedati, da tudi škofija in škof nimata drugih dohodkov kakor darov vernikov, ki večinoma prihajajo preko župnij. V času karantene pa smo prejeli tudi UTD kot vsi ostali samozaposleni (kot smo duhovniki uradno zabeleženi).
  • restavriranje treh kipov imenovanih »Petrovški križi«
  • obnova župnišča in Dominikanskega samostana (okolice in fasade)
  • sprotno vzdrževanje objektov
  • obnova hiše Karitas (obnova električne napeljave, zamenjava oken in izdelava fasade)