28 Mar, 2024

VELIKI ČETRTEK

Veliki četrtek je spomin na Jezusovo zadnjo večerjo, ustanovitev svete evharistije in mašniškega posvečenja. Lepo vabljeni k maši ob 18. uri. Nabirka na veliki četrtek je namenjena za pomoč  starejšim in kronično bolnim, ki potrebujejo dodatne zdravstvene storitve ali materialno pomoč..

VELIKI PETEK

Na veliki petek je strogi post. Ob treh popoldan bo križev pot na prostem. V primeru slabega vremena bo križev pot v cerkvi. H križevem potu lepo vabljeni vsi otroci, predvsem pa birmanci in odrasli. Obredi velikega petka bodo ob 18. uri. Nabirka na veliki petek je namenjena za Sveto deželo.

VELIKA SOBOTA

Na veliko soboto,  bo ob 7. uri blagoslov velikonočnega ognja pri cerkvi. Blagoslov velikonočnih jedil bo v cerkvi ob 10., 11., 12., 15. in 16. uri.

Na veliko soboto bo pri božjem grobu izpostavljeno SVETO REŠNJE TELO v češčenje. Ko boste prinašali jedila k velikonočnem blagoslovu se ustavite pri Božjem grobu in z molitvijo v tišini počastite SRT. Spored češčenja SRT bo po vaseh, in bo obešen na oglasni deski.

Velikonočna vigilija bo v soboto ob 18. uri. S seboj prinesite sveče. Pri obredih velike sobote bodo štirje katehumeni prejeli zakrament sv. birme.

Na veliko soboto bomo prestavili urne kazalce za eno uro nazaj.

VELIKA NOČ

Na veliko noč bo ob pol osmih zjutraj velikonočna procesija, na to sveta maša. Druga maša bo ob 10. uri.

Maše na velikonočni ponedeljek bodo ob 8. in 10. uri.