3 Sep, 2023

Danes je angelska nedelja. Naj Vas angel varuh varno vodi skozi nov teden, ki je pred nami. Danes ob treh popoldan je romanje bolnikov, invalidov in ostarelih k Lurški Mariji v Brestanico. Hvala vam za vaš prvonedeljski dar, ki je namenjen za sanacijo štirih poplavljenih objektov v naši župniji. Od danes naprej vpisujemo otroke v prvi razred verouka. Starše, ki so dali svojega otroka krstiti so ob krstu obljubili, da ga bodo vzgajali v veri in pošiljali k verouku. Začetek verouka za vse razrede bo v ponedeljek 11. septembra. Verouk bo zaradi poplave in sanacije veroučne učilnice v župnišču do nadaljnjega v Dominikovem domu. V petek je praznik rojstva Device Marije – mali šmaren. Pri nas je jesenski romarski shod z mašami, ob 8.,10. in 19. uri. Ob 10. uri bo maševal in pridigal upokojeni celjski škof Stanislav Lipovšek. Lepo vabljeni! V soboto, 9. septembra, ob 9. uri bo v naši baziliki molitveni dan za nove duhovne poklice in stanovitnost poklicanih. Misel »Poklicani, da bi živeli« nas vabi, da si vzamemo čas in skupaj prosimo Gospodarja žetve, naj pošlje pogumnih fantov in deklet našemu slovenskem narodu, da bodo z veseljem stopili na pot posvečenega življenja.  Med tednom so maše v Dominikovi kapeli. Lepo vabljeni k maši! Hmeljarjem pa želimo lepo in uspešno delo pri obiranju hmelja. Naj jih spremlja Božji blagoslov in Petrovška Marija!