29 Apr, 2023

V ponedeljek je 1. maj, praznik Jožefa delavca. Maša bodo 8. in 19. uri.

S 1. majem začenjamo šmarnično pobožnost. Letošnje šmarnice imajo naslov »Ob Mariji poglejmo v Sveto pismo«. Šmarnice bodo vsak dan ob sedmih zvečer v cerkvi. Ob nedeljah bodo šmarnice pri kapelah po vaseh. Lepo vabljeni k tej lepi Marijini pobožnosti v čim večjem številu. Obisk šmarnic je za prvoobhajance in birmance obvezen. Otroci bodo vsak dan dobivali posebne listke. Tisti, ki bodo zbrali največ listkov bodo na koncu šmarnic nagrajeni.

V četrtek je god sv. Florjana, zavetnika gasilcev. Zvečer ob sedmih bodo pri maši gasilci.

Pobožnost prvega petka in sobote bo petnajst minut pred večerno mašo.

Hvala Stanki in Janezu za lepo pripravljen božji grob za veliko noč. Hvala tudi Mojci in Janezu Kozmelju za krašenje cerkve v mesecu aprilu. V mesecu maju je za krašenje na vrsti Arja vas.

Prišla je nova številka Ognjišča.

Slovenska karitas vabi k akciji »Pomagajmo preživeti in živeti«, ki je namenjena ljudem, ki dolga leta živijo v revščini in so vse bolj izključeni iz svojega okolja. Na mizici pod korom so na voljo položnice v ta namen. Hvala za vašo pomoč.