17 Mar, 2024

V torek je praznik sv. Jožefa, zavetnika slovenskih dežel.  Pri nas bodo dve maši, ob 8. in 10. uri. Ob 10. uri mašuje in pridiga g. dekan Srečko Hren. Pri obeh mašah bo priložnost za sv. spoved. Lepo vabljeni!

V torek, ob 17. uri bo srečanje za starše od 1. do 4. razreda v župnišču.

V torek, ob 18.15 uri bo v Dominikovem domu spoznavno srečanje nove mlade zakonske skupine.

Od od torka do sobote bo potekal Teden družine pod geslom »Velikonočna skrivnost v družinskem življenju«.

V sredo, ob 19.30 bo v Dominikovem domu srečanje obstoječe zakonske skupine.

Generalno čiščenje cerkve za veliko noč bo v četrtek, 21. marca, ob 16. uri. Lepo vabljeni v čim večje številu!

V petek, bo v okviru radijskega misijona Ognjišče v Petrovčah Dekanijski spovedni dan. Priložnost za sv. spoved bo od 9. do 19. ure. Lepo vabljeni k velikonočni spovedi!

KD Petrovče vabi v petek, 22. marca, ob 18. uri v telovadnico OŠ Petrovče na prireditev ob dnevu žena in materinskem dnevu.

V soboto, 23. marca je liturgično praznovanje praznika Gospodovega oznanjenja. Pri nas bodo dve maši, ob 8. in 18. uri. Pri večerni maši bo spokorno bogoslužje. Po spraševanju vesti bo priložnost za osebno spoved!

V soboto bo križev pot na Goro Oljko za mlade. Križev pot organizirajo skavti. Zbiranje bo na parkirišču pod Vimperkom, ob 9.30 uri. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je cvetna. Blagoslov butar in zelenja bo pri obeh mašah. Slovesni blagoslov butar pa bo ob 9.45 za cerkvijo.

Na mizici pod korom so na voljo oljčne vejice po 1 EUR. Prav tam je na voljo tudi nov Petrovški list.

Župnija Petrovče vabi na župnijsko romanje v Firence in Sieno 11. in 12. maja. Cena po osebi je 190 EUR. Vsi, ki se želite udeležiti našega župnijskega romanja prosimo, da se čimprej prijavite. Prijave sprejemamo do zasedenosti mest.

Oratorija bo letos od 1. 7. do 5.7. Starši rezervirajte ta čas in vpišite svoje otroke na Oratorij!