23 Jul, 2022

Obhajamo Krištofovo nedeljo. V zahvalo za srečno prevožene kilometre in s prošnjo za božje varstvo na vseh vaših poteh vas po maši vabim na ploščad za cerkev k blagoslovu vašega avtomobila. V imenu akcije MIVA in slovenskih misijonarjev vas vabim, da s svojim darom podprete nakup prevoznih sredstev za delovanje misijonarjev v misijonskih deželah.

Danes je tudi 2. svetovni dan starih staršev in ostarelih. Ob tej priložnosti lahko verniki prejmejo popolni odpustek, pod pogojem, da opravijo sveto spoved, prejmejo obhajilo in molijo po namenu svetega očeta.

V torek godujeta Joahim in Ana, Marijina starša.

Hvala Andreji Jelen in Majdi Seražin za krašenje cerkve v mesecu juliju. V mesecu avgustu sta za krašenje na vrsti Mojca in Janez Kozmelj.

Slovenska karitas vabi k dobrodelni akciji Otroci za otroke, ki je namenjena zbiranju sredstev za nakup šolskih potrebščin za socialno ogrožene otroke v Sloveniji. Na mizici pod korom so v ta namen na voljo posebne položnice.