5 Dec, 2018

V sredo, se je v Petrovčah zgodilo Miklavževanje. Miklavž se je na kočiji iz Levca, skozi Drešinjo vas, Dobrišo vas in Petrovče pripeljal k Baziliki Obiskanja Device Marije.

Pričakalo ga je veliko število otrok in staršev. Miklavža so otroci pospremili v cerkev, kjer ga je najprej pozdravil župnik pater Vanči, glasbena skupina Mladi iz Petrovč pa ga je nagovorila s pesmijo. Miklavž je otroke z nagovor spodbudil k sožitju in lepemu obnašanju v odnosu do staršev in svojih sovrstnikov.

Dejal je, da le tako so lahko tudi sami dobri Miklavži, če posnemajo zgled sv. Miklavža, škofa iz Mire v sedanji Turčiji. Torej vso otroci so lahko Miklavži s svojim življenjem in pridnostjo. Miklavž je potem razdelil čez sto daril, česar so bili otroci zelo veseli.