11 Jul, 2021

Slovenska karitas vsako leto organizira dobrodelno akcijo Otroci nas potrebujejo. Akcija je je namenjena zbiranju sredstev za nakup šolskih potrebščin za socialno ogrožene otroke v Sloveniji. V ta namen so na stojalu za verski tisk posebne položnice, ki jih lahko vzamete domov in vašo pomoč nakažete po svoji presoji.

V mesecu avgustu bodo škofijske Karitas ob sodelovanju z župnijskimi Karitas z zbranimi sredstvi pomagale družinam pri nakupu šolskih potrebščin za njihove otroke. Pomoč bo otrokom dodeljena v obliki paketov s šolskimi potrebščinami, v obliki bonov ali s pokritjem položnice, ki jo otroci dobijo v šoli.

Prihodnja nedelja je Krištofova nedelja. Vsako Krištofovo nedeljo se po vseh nedeljski maša blagoslavlja vozila. Tako vas tudi leto vabimo, da po maši pripeljete svoje vozilo na ploščad za cerkev. Zbrana sredstva so namenjena našim misijonarjem po svetu.

Priporočamo se za naročilo maš, ker nam jih primanjkuje.

Želim vam blagoslovljeno nedeljo in vse dobro!