28 Apr, 2022

V nedeljo, 1. maja je začetek šmarnic. Šmarnice so priljubljena Marijina majska pobožnost pri kateri bomo brali knjigo z naslovom Marija ima rade vse otroke. Šmarnice bodo vsak dan med tednom, ob 19. uri v cerkvi. Ob nedeljah bodo šmarnice, ob 19. uri pri kapelah. V nedeljo, 1. maja se zberemo pri kapeli družine Kerčmar. K šmarnicam vabimo čim več otrok in odraslih. Za prvoobhajance in birmance so šmarnice obvezne.

Od nedelje 1. do 8. maja bomo v cerkvi na slovenskem obhajali teden molitve za duhovne poklice, njihovo svetost in stanovitnost. Geslo je: »Pojdi in popravi mojo Cerkev«. To je klic, ki ga ja zaslišal sveti Frančišek. Naj ta klic odmeva tudi v nas skozi ves teden.

Od naslednje nedelje naprej bo od pol sedme do osme ure izpostavljeno Sveto rešnje telo v češčenje! Lepo vabljeni k češčenju.