26 Avg, 2023

Naša župnija je namenila celotno nabirko od praznika Marijinega vnebovzetja za poplavljene v Sloveniji in naši župniji. Hvala za vaš dar za poplavljene v Sloveniji. Pomoč in sredstva bo delila Slovenska karitas v sodelovanju naše župnijske karitas in Krajevne skupnosti. Če še kdo, ki je bil poplavljen v naši župniji  ni dvignil vloge za pomoč s strani Karitas, prosim če to stori do ponedeljka 28. avgusta in jo odda na Škofijsko karitas Celje v Vrbje. V ponedeljek je god sv. Avguština, cerkvenega učitelja, v torek pa je spomin mučeništva Janeza Krstnika. Pobožnost prvega petka in molitev za duhovne poklice bo v petek po večerni maši. Pobožnost prve soboto bo petnajst minut pred večerno mašo v soboto. Lepo vabljeni!

V nedeljo, 3. septembra, ob 15. uri je škofijsko srečanje bolnikov, ostarelih in invalidov v baziliki Marije Lurške v Brestanici. Mašo bo daroval novomeški škof msgr. Dr. Andrej Saje. Lepo vabljeni!  Na mizici pod korom vzemite nov Petrovški list. Starši lahko vpišejo svojega otroka k verouku v prvi razred, v nedeljo 3. septembra po osmi in deseti maši. Začetek veroučnega bo v ponedeljek 11. septembra.