23 Avg, 2020

Zahvaljujmo se vsem, ki ste sodelovali in pomagali pri organizaciji praznika Marijinega vnebovzetja.

Maše med tednom so: ponedeljek, sredo, petek in sobota ob 19. uri, v torek in četrtek pa ob 7.30 uri. Lepo vabljeni k maši med tednom v večjem številu.

Dominikanci smo po 55. letih vodenja župnije Žalec vrnili župnijo škofiji Celje.

V Žalcu je v nedeljo, 16. avgusta nastopil novi župnik, g. Vlado Bizjak.

Bivši žalski župnik pater Viktor Arh je v domu sv. Jožefa v Celju.

19. septembra bo potekala 39. Stična mladih, tokrat v prilagojeni izvedbi na 34 lokacijah po Sloveniji. Mladi iz naše župnije ste vabljeni, da se srečanja udeležite v Vitanju in da sodelujete pri soustvarjanju dogodka. Del programa bo skupen in posnet vnaprej, nekatere aktivnosti pa bodo organizirane na lokalni ravni.

Geslo letošnje Stične mladih v vseh razsežnostih sovpada z odlomkom, ki ga je papež Frančišek izbral za poslanico ob Svetovnem dnevu mladih 2020. Vzeto je iz odlomka o mladeniču iz Naina (Lk 7,11-17), ki ga je Jezus obudil od mrtvih. Jezus je tisti, ki vsakemu mlademu daje smisel življenja.

Več o letošnji vsebini in programu najdete na Facebooku in Instagramu Stične mladih ter na zgoraj omenjeni spletni strani dogodka.