10 Okt, 2020

V mesecu oktobru ste lepo vabljeni dvajset minut pred večerno mašo k molitvi rožnega venca.

Prihodnjo nedelo bomo obhajali Misijonsko nedeljo. Papeževa poslanica za letošnjo Misijonsko nedeljo ima naslov »Tukaj sem, pošlji mene« (Iz 6, 8) Vsak kristjan je že v svoji osnovi po krstu misijonar. Najboljši način oznanjevanja evangelija pa je, da širimo ljubezen in konkretno damo svoj dar bratom in sestram, ki so v stiski. Takšno priložnost boste imeli na Misijonsko nedeljo, ko bo nabirka namenjena našim bratom in sestram v revnih misijonskih deželah, kjer vlada hudo pomanjkanje najosnovnejših življenjskih dobrin.

Slovenski škofje so se seznanili z vladnim odlokom o omejevanju gibanja in zbiranja ljudi, po katerem morajo imeti verske skupnosti pozitivno mnenje NIJZ. Zato je Slovenska škofovska konferenca (SŠK), v imenu vseh slovenskih škofij in župnij, vložila vlogo na NIJZ z namenom pridobitve pozitivnega mnenja za opravljanje bogoslužja, z upoštevanjem do sedaj veljavnih smernic in navodil. Na SŠK pričakujemo, da bo NIJZ pravočasno izdal pozitivno mnenje tako, da bodo nedeljska bogoslužja potekala nemoteno.

Zdravstvene razmere v naši državi postajajo vedno bolj zahtevne, zato škofje pozivamo vse duhovnike, redovnice, redovnike in vernike, da se kot kristjani vedemo odgovorno in spoštujemo vse ukrepe za preprečevanje epidemije. Prosimo vas, da poskrbimo za svoje zdravje in za zdravje svojih bližnjih, tako da:

1. nosimo zaščitno masko,
  2. upoštevajmo medsebojno varnostno razdaljo,
  3. na telefon si prinesimo aplikacijo Ostanizdravter
  4. spoštujmo državna določila glede največjega števila oseb na javnih in zasebnih dogodkih.

Prav tako vas vabimo, da vsi okrepimo molitev za bolnike in zdravje.  V času epidemije bomo molili naslednjo molitev:

Oče usmiljenja in tolažbe,

tvoj Sin Jezus Kristus

nam je s križem pokazal vrednost trpljenja.

Pomagaj našim bratom in sestram,

ki že nosijo križ bolezni in so preizkušani.

Nakloni jim izboljšanje zdravja,

njihovim svojcem pa pogum in zaupanje.

Vsem zdravstvenim delavcem daj moč in zdravje,

da bodo vztrajali v ljubezni do bolnikov,

raziskovalcem pa, da bodo čim prej odkrili uspešno zdravilo.

Nam in vsemu svetu daj svoj blagoslov,

da bomo rešeni bolezni

in se ti bomo mogli s tvojo Cerkvijo zahvaljevati.

Amen.

Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.

Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.

Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.