4 Feb, 2023

V sredo je Prešernov dan in slovenski kulturni praznik.

Kulturno društvo Petrovče vabi na proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku, v petek, 10. februarja, ob 18.30 uri v Hmeljarski dom.

V soboto, 11. februarja je god Lurške Matere božje in svetovni dan bolnikov. Kongregacija za bogoslužje bo v Rimu na ta dan razglasila sv. Leopolda Mandiča za zavetnika bolnikov z rakom. Tako bo sv. Leopold, ki je sam doživel osebno izkušnjo nemoči ob tej težki bolezni, kot zavetnik spremljal bolnike z rakom s svojo priprošnjo pri Bogu.

Župnija Petrovče znova vabi, od 13. do 15. aprila na romanje v Međugorje, Dubrovnik in Mostar. Cena romanja je 200 €. Prijavite se čimprej!

Priporočamo se za sedežnino, ki znaša en mašni dar. Vaš dar lahko oddate v zakristiji.

Hvala vam za vaš prvonedeljski dar, ki je namenjen za ogrevanje in cerkve in druge potrebe naše župnije.

Hvala Anici Vošnjak in Heleni Stepišnik za krašenje cerkve v mesecu januarju. V mesecu februarju sta za krašenje na vrsti Maja Friedrich in Jelko Hrustel iz Levca.