23 Nov, 2020

Zaradi epidemije maše z ljudstvom niso dovoljene. Lahko pa maše spremljate vsak dan na facebooku. Naša cerkev je ves dan odprta za osebno molitev.

Smo v mesecu novembru, ki je posebej namenjen našim rajnim. Ob ponedeljkih, sredah in petkih ob 18. uri so maše po namenu za vaše rajne. V cerkvi pod korom so na voljo kuverte. Vanje lahko napišete imena vaših rajnih in jih oddate v nabiralnik.

V cerkvi pod korom je na voljo nov Petrovški list.

Prihodnjo nedeljo se začne adventni čas, duhovna priprava na božič.

Primanjkuje nam maš. Priporočamo se za naročilo.

V tednu, ki je pred nami bomo obhajali 30. letnico Karitas v Sloveniji. Nagovarjalo nas bo geslo: »Slišim te«.

V sredo, 25. 11., bo 30. dobrodelni koncert Klic dobrote za pomoč družinam v stiski. Zaradi epidemije bomo koncert lahko spremljali v neposrednem prenosu na 1. programu RTV Slovenija, Radia Slovenija in Radia Ognjišče, od 20. ure dalje. V času koncerta in skozi ves december bo Slovenska karitas zbirala sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski.

Sveta maša za sodelavce Karitas bo v nedeljo, 29.11., ob 10. uri v mariborski stolnici. Maševal bo mariborski nadškof in predsednik Slovenske karitas Alojzij Cvikl. Sveto mašo bo mogoče spremljati na 1. programu RTV SLO.