OZNANILO
  • 04:01 - 04:01
  • 0€

V torek je prvi maj, praznik Jožefa delavca, pri nas bodo maše, ob 8. in 19. uri. Pri večerni maši bo začetek šmarnic. Letos bomo pri šmarnicah poslušali o življenju in delu Friderika Barage, ki je deloval med severnoameriškimi Indijanci. K šmarnicam vabljeni vsi otroci, ki obiskujejo verouk. Skupaj z njimi pa naj prihajajo njihovi starši ali stari starši.Pobožnost prve sobote, litanije MB in blagoslov z najsvetejšim bo petnajst minut pred večerno mašo. Lepo vabljeni!

Birmanci naj pridejo po slike od birme v župnišče.

Otroci, ki še niso prinesli nazaj veroučnih spričeval, lepo  prosimo, da to storijo čim prej.

Župnija Petrovče organizira, v soboto, 9. junija, enodnevno župnijsko romanje v Avstrijo, in sicer v Mariatrost pri Grazu, v cistercijansko opatijo Stift Rein in čudoviti muzej na prostem, kjer si bomo ogledali vse tipične avstrijske pokrajine in njihove posebnosti. Cena prevoza in kosila je 30 €. Prijavite se čim prej v zakristiji. Več o samem romanju si preberete na oglasni deski.

Prihodnji petek je prvi petek v mesecu maju. Molitvena ura za duhovne poklice in pobožnost prvega petka bo po večerni maši v baziliki.