24 Jan, 2023

KAJ JE SVETI KRST?

Sveti krst je trenutek, ko potrdimo našo vrnitev k Bogu. Tako kot sta Adam in Eva Boga zapustila, tako se lahko tudi vrnemo k Bogu. Bog pa potrpežljivo in ljubeče čaka, da pridemo nazaj.

Zato mora biti ta odločitev zavestna in zaresna. Krst prejmemo v veri, da Bog res je, da živi in nas ljubi. Bog Oče nas je ustvaril, Bog Sin, Jezus Kristus nas je odrešil, Bog Sveti Duh prebiva v nas. Ko se v nas ponovno zaradi oznanila evangelija, po pričevanju vernih ali zaradi izrednega Božjega posega v naše življenje prebudi vera v Boga, lahko nato po obdobju priprave prejmemo zakrament krsta, ki nas usposobi in zagotovi Božjo pomoč, da od sedaj naprej lahko hodimo za Kristusom.

Za krst odraslega je predviden katehumenat, uvajanje v vero za odrasle. Za katehumenat se oglasite pri domačem župniku, kjer se boste dogovorili individualno za način katehumenata.

Za krst otroka je predvidena priprave za starše in botre, ki vsebuje:

1. Prijava v župnijski pisarni pri duhovniku, kjer želimo sprejeti zakrament sv. krsta.
  2. Tečaj priprave na sveti krst pri sv. Jožefu v Celju (prvi torek v mesecu od 16. do 19. ure).
  3. Srečanje z krstiteljem v župniji krsta in priprava na obred sv. krsta in drugi dogovori.